1. Antalya Kamp ve Karavan Şenliği

1. Antalya Kamp ve Karavan Şenliği – 05.11.2011

Değerli arkadaşlar,
05-09.11.2011 tarihleri arası düzenlediğimiz 1. Antalya KKD. Şenliği Çamyuva Berke Ranch‘ta UKKF ve üye Kamp Karavan derneklerinin katılımı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

İlk gün; (Arife günü) katılımcıların Berke Ranch’e gelmeleriyle başlayan etkinlik, ilk günün heyecanı ile, tanışma dinlenme ve çevreyi tanımayla geçmiştir.

İkinci Gün; ( Bayramın ilk günü) Kahvaltı sonrası aramızda bayramlaşma seromonisi başlattık. Bu anlamda herkes birbirinin Bayramını kutlarken, katılımcılar arasında iletişim sağlandı. Daha sonraki günlerde; Karavan sektörü, araçlar, kamp yerleri, Belediye ve Kamu Kurumları ile olan ilişkiler vb. konularda sohbetler düzenlenip bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Ayrıca, katılımcılar etkinlik süresince Tavla turnuvası, Boçka (Bull), orman içi (Likya yolu ) yürüyüşleri, ata binme ve teleferikle Tahtalı dağına çıkmak v.b etkinlikleri birlikteliği güçlendirmek adına gerçekleştirmişlerdir.

Akşamları ise; tesisin katılımcılara sunduğu canlı müzik eşliğinde bol bol eğlenip günün yorgunluğunu Karavanlarında dinlenerek gidermişlerdir.

Son gece aramıza Çamyuva Belediye Başkanı Sn Ahmet Can bey ailesi ile katılarak karavancıların eğlencelerine ortak olmuşlardır. Antalya KKD. Başkanı olarak bizi onurlandıran Sn. Ahmet Can’a ve UKKF Başkanımız Sn. Erdal Ötügen’e ve samimi davranışları ile bize ev sahipliği yapan Sn. Ufuk Uraz ve Sn. Bülent Keskin’e teşekkürlerimizi bildirerek plaketlerini verdik.

UKKF Başkanı Sn. Erdal Ötügen bu etkinliğin hazırlanmasında tüm emeği geçen Antalya KKD üyelerine teşekkürlerini belirterek tarafıma teşekkür hediyesi vermiştir.

Çamyuva Belediye Başkanı Sn. Ahmet Can’ da Karavancılara hitaben yaptığı konuşmada ihtiyaçları olan kamp alanı konusunda hertürlü desteği vereceğini vaat etmişlerdir.

Etkinlik, Bayramın 4. günü katılımcıların ev sahipleri Sn. Ufuk Uraz ve Sn Bülent Keskin’e yakın ilgilerine teşekkür ederek bir başka etkinlikte yine Berke Ranch’ta buluşma sözü verip vedalaşarak sona ermiştir.

Tüm katılımcılara bir kez daha teşekkür ederim. Yanımızda oldukları bize destek verdikleri için.

Antalya KKD Başkanı
Leyla Özdağ

*********************************

Değerli arkadaşlar,

Antalya KKD. Başkanı Sn. Leyla Özdağ’ın büyük emek ve gayretleri ile hazırlanan 1. Antalya Kamp ve Karavan Şenliği çok keyifli geçmiştir.

Öncelikle üye olan veya olmayan arkadaşlarımız arasında güzel dostluklar başlatılmış olup, bu şenliğin devamı konusunda arkadaşlarımıza büyük bir manevi güc desteği sağlamıştır.

Leyla hanımın anlattıklarına ilave olarak, akşamları canlı müzik ve aramızdaki yetenekli arkadaşlarımızın yeteneklerini sergiledikleri eğlenceler ile geçmiştir. Yemek önceleri havanın serinliğinden kaçan arkadaşlarımız şömine önünde yoğun sohbetlere dalmışlardır. Son akşam ise sürpriz bir kız isteme olayı gerçekleşmiş ve Belediye başkanından istenilen kızımız sevdiğine kavuşmuştur.

Berke Ranch çiftliği ise bize ayırdıkları yere güzel bir kamp yeri yapacakları konusunda söz verdiler. Yapacakları kamp yeri oldukça donanımlı olacağı bilgisini aldık.

Şenliğimiz son günü bazı arkadaşlarımız erken ayrıldılar. Toplam 7 karavanlı 9 ünite Çamyuva’dan ayrılıp Kumluca’daki HavaSu kampına geldik. Çok güzel bir ortam içindeki kampta bir akşam konakladık. Tamamen doğal bir ortam içinde yürüyüş ve sohbetler yapıldı. Özellikle etrafımızdaki birbirleri ile kaynaşmış kedi-köpek dostlukları bizi oldukça şaşırttı.

Akşam yemeğinden sonraki Nur hanımın mandolin konseri gerçekten çok keyifliydi.

Sabah Ata’mızın anısına yaptığımız saygı duruşu ve söylediğimiz marşlardan sonra kahvaltımızı yaptık. Gurubumuzun Antalya’lı karavancıları tatilin son günlerinin de keyfini çıkarmak için Adrasan’a giderlerken diğer arkadaşlarımız bu güzel tatili sonlandırdılar

Bizlere böyle güzel bir şenlik yaşatan Leyla hanıma ve şenliğe katılmak üzere yolda iken annesinin vefat haberi ile sarsılan ve katılamayan Sayın Ali Demirkol arkadaşımıza teşekkür ediyor ve başsağlığı diliyoruz.