1. Taraklı Festivali Haberleri

Türkiye’de ilk kez Taraklı Kaymakamı ve Belediye Başkanı tarafından gerçekleştirilen 1. Taraklı Kamp ve Karavancılar Festivali’ne ilgi büyük ilgi oldu

1 Haziranda başlayan ve 5 Haziranda son bulacak olan Festival Taraklı’da iki ayrı noktada gerçekleştiriliyor. Kamp yapanlar çadırlarını Hıdırlık tepesinde kurarken karavancılar Taraklıspor Futbol Sahası’nı doldurdu.
Gelenlerin son derece mutlu olduğu kamp yeri konuklar tarafından da muhteşem bulundu. Geceleri yakılan ateşler etrafında yer alanlar arasında Dünya Güzeli Almeda Abazi’de olunca kamp daha da şenlendi.
Çevreden gelen davul zurna eşliğinde gece yarılarına kadar ateş etrafında göbekler atılırken, bir yandan da Taraklı çevresi gezileri yapılıyor. Bilgin Özkaynak (Marmaris Yacht Marin) tarafından kuzu, Paksan tarafından ise köfte ve sucuk ikramları yapıldı. Final gecesi ise çeşitli etkinlikler yanında birde defile yapılacak. Defile finalinde Dünya Güzeli Almeda Abazi’de podyuma çıkacak.

Organizasyon için her türlü tedbirin alındığına değinen Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan “Bu ilk tecrübemiz olacak. Bu organizasyondaki eksikliklerimizi geleneksel hale getireceğimiz festivalin diğerlerinde ortadan kaldıracak” diyerek katılımcılara da teşekkür etti.

Karavancılara Muhteşem Gösteri
Taraklı 1. Kamp ve karavancılar Festivali kapsamı içinde muhteşem bir gece düzenlendi. Yapılan defilede ise Almeda Abazi Türk Bayrağı ile podyuma çıktı. Başta Taraklı kaymakamı olmak üzere herkesin sahip çıktığı festival kapsamı içinde gerçekleşen gece tek kelime ile muhteşemdi. Sakarya Üniversitesi Türk Güneşi Topluluğu ve şehit Abdullah Ömür İlköğretim Okulunun gösterisi yanında Adapazarı Kız Teknik ve Meslek Lisesi defilesi de görülmeye değerdi.

Almeda Abazi Podyumda
Türk vatandaşı olmaya karar veren Dünya Güzeli Almeda Abazi defile sonunda Türk Bayrağı ile podyuma çıktı. Gecede bir konuşma yapan Taraklı Kaymakamı Başta Şaban Mergül olmak üzere festivale destek veren herkese teşekkür etti.

Muhtarlardan destek geldi.
Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem’in daveti üzerine Sakarya’ya gelen Muhtarlar Birliği Dernekleri Federasyonu Başkanı’nın da yer aldığı 60 civarında muhtar kamp yerine gelerek festivale destek verdi. Muhtarlar ayrıca Taraklı Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda birde toplantı yaptı. Gece etkinliklerini de izleyen muhtarlara plakette verildi.

İkramlar muhteşemdi.
Festivale Paksan köfte ve sucuk, Bilgin Özkaynak ise kuzu ikramları yanında işadamı arkadaşıyla ve muhteşem motorsalıyla Taraklı’ya gelerek destek verdiler. Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan’ın da sıkça geldiği kampta Muhtarlar ve işadamlarıyla günün anısına fotoğraf çektirdi. İşadamı Bilgin Özkaynak Ailesi geceye birde çiçek göndererek festivale tam destek verdi.

Dünya Güzeli Karagöl Yaylasında
Taraklı zirvesindeki Karagöl yaylasına da karavancılarla çıkan Dünya Güzel Almedda Abazi unutulmaz bir gün geçirdiğini ifade etti. Gezi sonunda düzenlenen gecede katkısı dokunanlara plaketler de verildi.