2-3-4 Mayıs 2012 Sakarya Üniversitesi Bahar Şenlikleri

2-3-4 Mayıs 2012 Sakarya Üniversitesi Bahar Şenlikleri – 01.05.2012

Sevgili Dostlar,
2-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Sakarya Üniversitesi Bahar Şenliklerine karavancı ve kampçı öğrenci arkadaşlarımızla katıldık.

Bize ayrılan Bayraktepe mevkiindeki yemyeşil çimenler üzereni istediğimiz yere yerleştik. Bulunduğumuz yerden hem üniversite hemde Sakarya ovası ve sapanca gölü görülebiliyordu. Kamp alanı içinde çok güzel Gizli Bahçe kır gazinosu, WC ve ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz küçük bir market ve kafeler vardı.

Şenlik süresinde her gece gençlerin kanını kaynatan konserler, eğlenceler, yarışma, dans gösterileri ve çılgın sporlar vardı. Kampüs alanına kurulan standlarda alış-veriş, yiyecek-içecek ve gençlere yönelik satış standları kurulmuştu. Akşam saatlerinde yürümek bile neredeyse imkansız hale geliyordu.

Şenlik süresince yelkenli teknesi ile dünya turu yapan Sn. Cumhur Gökova gezi resimlerini ve UKKF tarafından da karavan yaşamı konulu resim sergisi vardı. Biz sergimiz ana kafeterya içinde kurulan konser platformunun hemen yanında açtık.

Kamp alanımız gençler tarafından sıklıkla ziyaret edildi, kampçı gençler geceleri çadırlarında kalarak bizlere eşlik ettiler. Bu arada kendileri ve katılımcı karavancılarla Rumeli TV röportaj ve çekim gerçekleştirdi. Programlar önümüzdeki hafta Pazartesi saat 19:00 da ve tekrarları aynı gece saat 01:00 Salı saat 11:30 de yayınlanacaktır.

Son akşam, havaya uçurulan dilek balonlarından sonra muhteşem bir havai fişek gösterisi ile şenliği tamamladık.

Organizasyonda emeği geçen Öğretim Üyesi Sn. Nesim Yardımcı, Şenlik organizatörü Sn. Zafer Balkaya, gönüllü karavancı Sn. Şaban Mergül ve SÜ Rektörlüğüne teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Erdal Ötügen