2. Antalya Karavan Şenliği

2. Antalya Karavan Şenliği – 15.10.2013

Arkadaşlar,
Bu yıl Kurban Bayramı tatilinden de yararlanarak Antalya KKD. olarak 2. Antalya Karavan Şenliği’ni düzenledik. Çamyuva Berke Ranch çiftliğinde katıldığımız bu şenlik, sonradan bastıran şiddetli yağmura rağmen çok keyifli geçmiştir.

Pazar gününden itibaren gelen katılımcı arkadaşlarımız açık manejde bize ayrılan alana yerleştiler. Çiftliğin bir odası bize ihtiyaçlarımız için tahsis edildi, kamp yaptığımız alana da elektirik çekilmişti.

Bayram sabahına kadar her zaman olduğu gibi ağırlıklı olarak karavan sorunları ile ilgili sohbetler, birlikte yapılan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ile geçti. Bu arada atların dolaşması, otlamaya gidip özgürce ve çılgınca koşmaları, alkışlarımıza karşılık vermelerini keyifle izledik.

Her birlikte olduğumuz Bayram sabahları gibi bu yılda yerlisi ve yabancısı ile birlikte toplu bir Bayramlaşma gerçekleştirdik. En ilginç olanı ise erken kalkmaya alışkın olmayan Ufuk hanımın havuza atılarak ayılmasının sağlanması idi.

2.gün akşamı etkinliği düzenleyen Antalya KKD adına UKKF Başkanı Sn. Erdal Ötügen bizlere bir plaket verdi.

3. gün havanın bozması ve şiddetli yağmur dolayısı ile manejden oto parka geçtik, iyi ki geçmişiz, şiddetli yağmurdan kamp alanı tamamen su altında kaldı.

Yağmurun keyfini çiftliğin restoran ve lobi alanında yapılan şömine başı kış sohbetleri, hazırlanan pişi ziyafeti, fırtınan izlenmesi ve gitar dinletisi ile güzel bir atmosferde geçirdik.

Programımızın sonunda arkadaşlarımız buradan ayrılırken, işletmecilerin tesisi bırakma ihtimali yüzünden belki burada tekrarının olamayacağı düşüncesi ile biraz buruk bir vedalaşma yaşandı.

Umuyoruz bir sonraki şenliği çalışmalarımızı sürdürdüğümüz Sarısu kampında gerçekleştirebiliriz.

Leyla Özdağ
Antalya KKD YK Başkanı