2. Sapanca Kampçı ve Karavancıların Buluşması

2. Sapanca Kampçı ve Karavancıların buluşması – 16.04.2011 Değerli arkadaşlar,
Sapanca’da düzenlediğimiz etkinliğin sorunsuz bir organizasyon olabilmesi için iki gün öncesinden Sakarya’ya giderek TPD Başkanı İhsan Mahmutoğulları ve gazeteci Şaban Mergül ile bir araya gelip, son rötuşları yaparak ve keyifli bir hafta sonu olması için çaba gösterdik.

Değişik bölgelerden gelen yaklaşık 38 karavan ve 4-5 karavansız ünitenin katılımı ile gerçekleşen etkinliğimize Gezenbilir gurubu da ayrı bir renk katmıştır. Kırkpınar Gençlik ve Spor Kulübü kıyı tesislerinde yapılan olan etkinliğe bazı arkadaşlarımız Cuma günü akşamından gelmişlerdir.

Pazar günü sonuna kadar devam eden etkinliğe 2008 Dünya Güzeli Almeda Abazi’nin de katılımı basının ilgisini çekmek anlamında önemli olmuş ve etkinliği renklendirmiştir. Plaket töreni ardından ana sponsor Kaycan Sucukları tarafından sucuk ekmek ve meşrubat servisi ile keyifli bir öğlen yemeği yenilmiştir.

Etkinliğe işadamlarından Bilgin Özkaynak, Ahmet Şahin, Dünya Güzeli Almeda Abazi, Demircan Kayar, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Kırkpınar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Fatih Fil, Sa-sa Deluxe Tesisleri, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, İnternet Yayıncıları Derneği Başkanı Zafer Büyü, Sakarya Turizm Platformu Derneği Başkanı İhsan Mahmutoğulları ve Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdür’ü de katılmışlardır.

İşadamlarından Bilgin Özkaynak, Kırkpınar civarı TEM otoyolu üzerinde bulunan ve senelerdir boş duran arazinin karavan kampı ve parkı olması yöndeki çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduğunu da belirtmiştir.

Gündüz hava biraz ser ıolmasına rağmen genellikle göl manzarası karşısında koyu sohbetlerle kahve çay içerek soğuk baharın tadı çıkarılmış, akşam ise karavanların önünde akşam yemekleri yenilimiş ve hoş saatler geçirilmiştir.

Pazar günü daha güzel bir havada sohbetler edilmiş, yeni dostluklar kurulmuş, yürüyüşler yapılmış ve ilerleyen saatlerde dönüş başlamıştır. Bazı arkadaşlarımız Pazar gecesinide Sapanca’da geçirmişlerdir.

Katılan tüm arkadaşlarımıza ve Gezenbilir gurubuna teşekkür ediyoruz.

Saygılarımla
Erdal Ötügen