2. Taraklı Karavan Festivali

2. Taraklı Karavan Festivali – 30.05.2012

Değerli Karavancı dostlarımız,
2. Taraklı Karavan Festivalini 42 karavan ve 3 ünite geceleri pansiyonda, gündüzleri aramızda olmak kaydıyla 45 ünite ile yağmursuz çok güzel bir havada tamamladık.

İlk günler genellikle dinlenme sohbet, karavanları inceleme ile geçti. Daha sonra yöresel pazardan alış verişler yapıldı. Bu arada bazı arkadaşlarımız çocukluk günlerine dönerek “Topaç ve Sapan” özlemlerini giderecek oyuncaklar alarak epeyce eğlenme fırsatını buldular.

Daha sonra Karavan Yaşamı ile ilgili açtığımız fotoğraf sergimiz bir çok arkadaşımız ve Taraklı’lı vatandaşlarımız tarafından gezildi. Taraklı’ya ilk kez gelen arkadaşlarımış Taraklı’yı ve Hıdırlık tepesini gezdiler.

Kaymakam Sn. Muhlis Arslan ve Belediye Başkanı Sn. Tacettin Karaman Kampımızı ziyaret ederek uzun uzun sohbetler yapma ve geleceğe dönük yapılacaklarla ilgili görüşme fırsatını bulduk.

TRT Yolaçık programında yer almak üzere bizlere katılan 4×4 karavanlar ayrı bir renk kattılar. TRT’de karavanların ve Festivalin yer alması ilgili uzun röportajlar ve görüntüler alındı. Akşam konser ve en iyi yazı dalında birinci gelen arkadaşlarımıza verilen ödül töreni de çekildi. Ne kadarı programda yer alacak şu anda bilemiyoruz.

Gün içinde “Bocca” yarışmaları yapıldı, birinci gelen arkadaşlarımıza konser sırasında birincilik plaketi verildi.

Sabahları çevre komşularımızdan taze sağılmış soğansız süt ve hamur lokması getirdiler.

Konser ve gece etkinliği sonrasında Belediye Başkanı ve sanatçi arkadaşlarımızın katılımı ile çok neşeli, şarkılı (biraz damardan girerek) ve fıkralarla dolu bir kamp ataşi etrafı sohbeti çok etkili olmasada havai fişek atışı ile sonlandırıldı.

Son gün bir çok arkadaşımız karavanları ile, diğer arkadaşlarımız da Belediyenin temin ettiği araç ile Karagöl Yaylasına gittik. Öğlen sucuk-tavuk-ayran kombinasyonlu yemeğimizle birlikte mis gibi yayla havasını ciğerlerimize depolayarak dönüşe başladık. Yine bazı arkadaşlarımız pazar gününü kısmen yaylada, kısmen de kamp alanında konaklayarak geçirmeye karar verdiler.

2. Taraklı Karavan Festivaline katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz. Umuyorum keyifli bir kaç gün geçirmişsinizdir.

Bizlere bu güzel Festivali yaşatma fırsatı tanıyan ve katkıda bulunan Belediye Başkanımıza, Kaymakamımıza ve Gazeteci karavancı dostumuz Şaban Mertgül’e teşekkür ediyoruz.

Etkinlikle ilgili TV programı Rumeli TV’de 11 Mayıs saat 19:00de, tekrarları 12 Mayıs saat 01:00 ve 11:30 da yayınlanacaktıır. TRT Yolaçık programında ise yayın Eylül ayında olacaktır.

Saygılarımla

Erdal Ötügen