23 Nisan Şile Sahilköy buluşması

23 Nisan Şile Sahilköy buluşması – 23.04.2011

Birol Ansa tarafından tavsiye edilen Şile Sahil köydeki Kamp İstanbul’daki buluşmamız Cuma akşamından başladı. Bazı arkadaşlarımız akşamdan bize ayrılan alana yerleştiler. Havanın gece soğuk ve rüzgarlı olması biraz gözlerini korkutmuş fakat sabah güneşle birlikte denize ve ormana karşı uyanmanın keyifi, bu zorluğa değdiğini gösterdi.

Diğer arkadaşlarımız cumartesi sabahı geldiler ve kahvaltılarını bu güzelliği doyasıya seyrederek yaptılar.

Kamp İstanbul henüz inşaasını bitirememiş. Bungalov ve karavan alanları yapım halinde, çadır ve piknik alan kısmı çalışıyor. Sahibi Av. İbrahim Kaygusuz epeyce emek ve masraf etmiş. Bizler tepedeki otopark alanında konakladık ve öndeki şu anda faaliyet göstermeyen restorantın kapalı alanından faydalandık. Karavanlar için ayrı küçük bir bölüm yapılması için mutabık kaldık. Özellikle kışın ve bahar aylarında faydalanılabilecek güzel bir tesis olma yolunda.

Gündüz hava çok güzel olmasına rağmen akşama doğru hava iyice soğuda. Mangallar hem et ve balıklarımızı pişirmek, hemde ısınmak için imdadımıza yetişti. Akşam yemeğinden sonra kapalı alana közlenmiş mangalımızıda alarak yerleştik. Tavla ve koyu sohbetlerin ardından İbrahim beyin saz konseri, beraber ve solo şarkılarla gönlümüzce eğlendik. aramızdaki minik karavancı Ali bile konserimizden çok hoşnut kaldı.

Pazar sabahı hava yine çok güzeldi. Öğlenden sonra birer birer kamp alanından ayrıldık.

Erdal Ötügen