Asya KKD Kahvaltısı

AsyaKKD kahvaltısı – 31.01.2010

31 Ocak Pazar sabahı Asya KKD üyeleri eşleri, çocukları ve torunları ile birlikte 28 kişilik katıltımla, özlemini çektikleri karavan önüne kurulan çadır havasında Federasyon Başkanınında katılımı ile bir araya geldiler.

Öncelikle birbirini uzun zaman görmeyen eski karavancı dostlar özlem giderdiler ve yeni kampçı ve karavancı üyelerle tanıştılar. Tatlı sohbetler içinde geçmişin anıları tekrar hatırlandı ve bu tip etkinliklerin daha sık yapılması konusunda bir kaç öneri gündeme getirildi.

Bunlar; Van gezisi, hızlı tren ile gece konaklamalı Ankara gezisi, Eskişehir gezisi ve Sevgililer günde Şile’de bir akşam yemeği yenilmesi.

Van yöresi bal, kaymak cacık ve değişik yöresel kahvatılıkları ile değişik bir kahvaltı yapma fırsatını bize sağlayan Sn. İlhan Kubilay arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederiz.

Aslında bazı yöresel yiyecekleri küçük bir “Diyabakır’lılar gelecek” karışıklığı ile tam olarak tadamadık. Umarız bir başka kahvaltıda kaçırdıklarımızı tadabiliriz. Bu arada en yeni üyemiz Hüseyin Çadırcı arkadaşımızın derneğimize katılması dolayısı ile kendisine “Hoş geldin” dileğimizi iletme fırsatını bulduk.

Arkadaşlarımızın bir de sürpzi vardı. Ocak ayında doğum günleri olan Sn. Behçet Berkkam ve Sn. Erdal Ötügen’in doğum günleri de arkadaşlarımız tarafından unutulmamış ve bir pasta ile kutlaması yapılmıştır. Kendilerine bu ince düşüncelerinden dolayı teşekkür ederiz.

Kahvaltımıza davet edilen Sn.Erkan Ağ arkadaşımız da bu sıcak atmosferden etkilenmiş olmalı ki hemen orada üyelik kaydını yaptırarak en yeni üye ünvanını Hüseyin beyden devir aldı.

Hoş sohbetlerden sonra tekrar birlikte olmak dilekleri ile kahvaltımızı tamamlayarak Van Kahvaltı sofrasından ayrıldık.

Erdal Ötügen
Asya Kamp ve Karavan Derneği Bşk.