Çamiçi Yaylasında oluşturulan Kamp-Karavan Alanı açıldı

TOKAT Niksar ilçesinde düzenlenen “1. Anadolu Kamp Karavan Rallisi” kapsamında oluşturulan kamp-karavan alanı törenle açıldı.

Türkiye Kamp ve Karavan Derneği ile Niksar Belediyesinin iş birliğinde Çamiçi yaylasında düzenlenen organizasyon kapsamında 28 karavan ve 5 araçla ilçeye gelen 60 kişi, belediye bandosu eşliğinde oluşturulan alanda yürüyüş yaptı.

Açılış töreninde konuşan Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, “Niksar’ımız bugün tarihi bir an yaşıyor. Projeli, uluslararası standartlarda, Türkiye’nin ilk kamping alanı olan Niksar Kamping’in açılışı Niksar’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Türkiye Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Bülent Karaboncuk ise “Bugün sabah uyandığımız zaman ‘acaba neredeyiz-‘ diye baktığımızda gördük ki burası karavancıların cennetidir. Bunu ilan etmek istiyorum” diye konuştu.

Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen de turizmin kamp ve karavan dalını keşfedip hayata geçirdiklerinden dolayı belediye başkanı Yadigar’a ve Niksar halkına teşekkür etti.

Niksar Kamping, 60 dönüm alanda, 25 karavan parkı, bin çadırlık yer, kafeterya, market, tabildot yemek bölümü, tuvalet ve duş ünitesi ile 10 ahşaptan yapılmış, tek katlı 10 evden oluşuyor.

Muhabir: Recep Bilek / Ekber Türkoğlu
Yayıncı: Mürsel Çetin