Karavancılar Sakarya’dan START verecek

9–15 Temmuz günleri Sapanca Kirkpinar’da toplanacak olan karavancilar, bir ilki gerçeklestirerek, topluca 38 gün sürecek olan Karadeniz turunu baslatacaklar.

(UKKF) Ulusal Kamp Karavan Federasyonu Baskanligi Sakarya Sözcüsü, Gazeteci Saban Mergül tarafindan yapilan açiklamaya göre, Amaçlarinin Dünya da hizla artan alternatif karavan turizmine dikkat çekmek ve Sakaryapark projesine destek vermek amaciyla toplanacak karavancilar, Hendek, Tarakli ve Kartepe’yi de gezecekler. Geçen senede16 Subat 2008 de 70 karavanla Kirkpinar’da bir araya gelen karavancilar bir anlamda Sakarya’nin tanitimini yapiyorlar.

Sakaryapark projesi için bir tanitim fırsatı Cumhurbaskani Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa ISEN tarafindan ortaya atilan ve son toplantida SATSO tarafindan sürdürülmesine karar verilen Sakaryapark projesi ile de örtüsen bu tur, Dogu Karadeniz gezisine çikacak olan bu elçilerle bir tanitim firsatina dönüstürülebilir.

(UKKF) Genel Sekreteri ve ayni zamanda Asya Kamp Karavan Dernegi Baskani olan Erdal Ötügen tarafindan organize edilen Dogu Karadeniz gezisine, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Baskani Hayati Kaplan ve diger Federasyon üyesi Dernekler de destek veriyor.

Dokuz Temmuzda Kirkpinar da toplanmaya baslayacak karavancilar 15 Temmuz 2009 Saat 10.00 Kirkpinar Karayollari Parkindan yola çikacaklar.