Sakarya Üniversitesi Kamp ve Karavan Kulübü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrencileri Kamp ve Karavancılar Topluluğu kurdu.

Geçtiğimiz günlerde Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmesi bölümünde okuyan yaklaşık 15 kişilik bir gurup düzenledikleri Taraklı gezisi sırasında gazeteci Şaban Mergül ile karşılaştılar. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ın da bulunduğu ortamda ayaküstü de olsa karavancılığın önemi ile ilgili bilgiler edindiler. Bunun üzerine kısa bir süre sonra Şaban Mergül ile buluşan öğrenciler konu hakkında daha da geniş bilgiye ulaştılar. Okudukları Turizm İşletmeciliği sebebiyle konuya duyarlı davranan öğrenci gençler, vakit kaybetmeden facebok’ta SAÜ Kamp ve Karavancılar Topluluğu ile Kamp ve Karavancılar Kulübü duyurusunu başlattılar.

SAÜ’de Karavancılar Kamp Yapacak
Diğer eğitim kurumlarında olduğu gibi Sakarya Üniversitesi’nin de eğitim sonuna gelinmesi nedeniyle faaliyetlerine yaz tatili nedeniyle ara vermek zorunda kalan öğrenciler, bunu gidecekleri kendi bölgelerinde yapacakları çalışmalarla sürdürecekler. Yeni öğrenim sezonuna girilecek ilk günlerde ise Sakarya Üniversitesi Kampüs sınırları içinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden davet edilecek karavancıların katılımıyla 3-4 günlük bir etkinliği gerçekleştirmek için çalışmalar yapacaklar.

Taraklı’da temsil edilecekler
Kurdukları topluluğu sözde bırakmayıp çok iyi bir noktaya taşıma kararı alan Kamp ve Karavancılar Topluluğu öğrencileri SAÜ’nün tatile girmesine rağmen yakın illerde oturan arkadaşlarının katılımı ile Taraklı’da ki Kamp ve Karavancıla Festivali’ne katılma kararı da aldılar. Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ında takdirleriyle karşılanan öğrencilerin bu hareketlerine (UKKF) Ulusal Kamp ve Karavancılar Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen’den de tam destek geldi.

UKKF Başkanı kutladı
SAÜ öğrencileri tarafından kurulan SAÜ Kamp ve Karavancılar Topluluğu öğrencilerinin bazı üyelerini Şaban Mergül’ün de bulunduğu Kampus Foto Görçek’te ziyaret eden Ulusal Kamp ve Karavancılar Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen öğrencileri önce kutladı ardından da karavancılıkla ilgili çarpıcı örnekler verdi. Öğrencilerden Gülgün Kaya ailesinin de turizmcilikle uğraştığını ve Fethiye’de yaşadığını söyledi. Gülgün Kaya; tatilde gideceği ailesi yanında boş durmayacağını belirtirken UFKF Başkanı Erdal Ötügen ise Kaya’a “Bundan sonra Fethiye Temsilci missin” dedi.

Şeyma BALYİYEN

Haber Kaynağı: http://www.gazetegez.net/detay.asp?hid=4497