Sapanca Etkinlik Haberleri

Sucuk Partisi Hazırlıkları Tamam;
Güzel bir organizasyon olabilmesi için UKKF Başkanı Erdal Ötügen ve bazı üyeler Sakarya’ya gelerek TPD Başkanı İhsan Mahmutoğulları ve gazeteci Şaban Mergül ile Başoğlu Karavan Fabrikası’nda bir araya gelip, son rötuşları yaptılar.

Sakarya Turizm Platformu Derneği Başkanı İhsan Mahmutoğlulları ve www.gazetegez.net sitesi sahibi gazeteci Şaban Mergül tarafından ikincisi düzenlenecek olan Sakarya Karavancılar Sucuk Partisi; Kaycan Sucuklarının sponsorluğu ile Sapanca Kırkpınar’da 16 Nisan 2011 Cumartesi Saat 12.00 da başlayacak.

Birçok İl’den gelecek olan karavancıların katılımıyla gerçekleşecek olan sucuk partisinin geçtiğimiz yıllarda ki gibi muhteşem olması bekleniyor. Bu amaçla dün Sakarya’ya gelen Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen, Üye Av. İlhan Kubilay (Asya Kamp Karavan), Başkan yardımcısı Ali Demirkol (Antalya Kamp Karavan) ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdinç Balcıgil’den (Uludağ Kamp Karavan) oluşan dört kişilik bir ekiple, Engin Başoğlu’na ait Başoğlu Karavan Fabrikası’na gelerek, öğlen yemeği yediler. Sakarya Turizm Platformu Derneği Başkanı İhsan Mahmutoğlları ve gazeteci Şaban Mergül’ün de katıldığı toplantıda, Sucuk Partisi planlarını tamamladılar.

Cuma gününden gelmeler başlayacak;
Kırkpınar Gençlik ve Spor Kulübü kıyı tesislerinde yapılacak olan Sucuk Partisine bazı karavancılar Cuma günü akşamından gelecekler. Kulp Başkanı Fatih Fil “Hazırlığımız tamam istedikleri zaman gelsinler” derken, İhsan Mahmutoğulları ise “Güzel bir organizasyon olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz “ dedi. Birincisinde olduğu gibi 2 Sakarya Karavancılar Sucuk Partisi oluşumunda de başlıca gayreti gösteren gazeteci Şaban Mergül ise “Bu gidişle sucuk partisi geleneksel hale dönüşeceğe benziyor” dedi.

Plaketler verilecek;
Hem turizm haftası, hem de Sakarya karavan turizmine katkısı olan bazı kişilere plaketlerin de verileceği Sakarya Karavancılar Sucuk Partisi bazı önemli sürprizlerin de yer almasıyla Cumartesi günü Saat 12.00 de başlayacak. Bazı karavancıların ise Cuma günü akşamından gelmesiyle kamp, Pazar günü akşamına kadar sürecek.

Hilal KARINCALI

Sakarya turizme katkısı dokunanlar ödüllendirildi. Ana sponsor Kaycan Sucukları tarafından Sapanca Kırkpınar’da, Sucuk Partisi ile ağırlanan karavancılar Almeda Abazi’nin pişirdiği sucukları yiyerek, daha önce olduğu gibi yine muhteşem bir hafta sonu geçirdiler.

Sakarya Turizm Platformu Derneği Başkanı İhsan Mahmutoğulları tarafından yaptırılan plaketlerde “Sakarya turizminin çeşitlendirilmesi kapsamında yaptığımız çalışmalardaki katkınız takdire şayandır. Kentimiz alternatif turizminin geliştirilmesi çabalarımıza verdiğiniz katkıdan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz “Sakarya Turizm Platformu” yazılı plaketler emeği geçenlere verildi.

Ünlü işadamlarından Bilgin Özkaynak, Ahmet Şahin, Dünya Güzdeli Almeda Abazi, Gazeteci Şaban Mergül, Kaycan Sucukları sahibi Demircan Kayar, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Kırkpınar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Fatih Fil, Sa-sa deluxe Tesisleri ve UKKF Başkanı Erdal Ötügen’e plaketler, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem İnternet Yayıncıları Derneği Başkanı Zafer Büyü. Sakarya Turizm Platformu Derneği Başkanı İhsan Mahmutoğulları ve Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdür’ü tarafından verildi.

Almeda Abazi “Sakaryanın kızı olmak istiyorum dedi”

Karavancılar kampına Caretta karavan ile gazeteci Şaban Mergül tarafından ikinci kez Sakarya’ya getirilen ve EMİTT Fuarı öncesi büyük ses getiren Dünya Güzeli Almeda Abazi “Türk vatandaşı olmaya karar vermiştim. Sakarya’dan gördüğüm ilgi ve misafirperverlik karşısında Sakarya’nın kızı olmak istiyorum” dedi. Şaban Mergül’ün elinden plaketini alan Dünya Güzeli Almeda Abazi en kısa zamanda tekrar Sakarya’ya gelerek valiliğe dilekçe vereceğini de sözlerine ekledi. Kraliçe ailesi ile birlikte önce İşadamı Ahmet Şahin’in Doğa Parkı’nı gezdi ardından da geceyi Şener Şen’in kaldığı Taraklı Hanımeli Konağı’da geçirdi.

Bilgin Özkaynak’tan Büyük Jest
Türkiye’nin en önemli işadamlarından biri olan Bilgin Özkaynak; her zaman olduğu gibi yine karavancılara sahip çıktı. “Alternatif turizmin farkında olmayan Türkiye biraz gözünü açıp komşumuz Yunanistan’a bakarsa karavan turizmi sektöründen neler kazandığını görecek. Akdeniz sahillerine bir haftalığına 200–300 dolara gelen paket gezilerle gelenlere benzemeyen karavancılar Türkiye’ye önemli girdi sağlarlar. Bir karavancı bir haftalığına gelmez. En az bir aylığına gelir. Bunun getirisini de siz tahmin edin” dedi. Kırkpınar civarı TEM otoyolu üzerinde bulunan ve senelerdir boş duran arazinin sadece ve sadece karavan kampı ve parkı olmalı görüşüne de yer veren Özkaynak Burada yapılacak bu yöndeki çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduğunu da belirten işadamı “Burası sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da karavan merkezi olur. Denizlerdeki marinalar gibi karavancıların da bir marinası olması durumunda hem Türkiye, hem de Sakarya çok önemli kazanç sağlar” iddiasında bulundu. Özkaynak, “Bende karavancıları en kısa zamanda ağırlayıp, karavanlarında kullanacakları çok önemli birer armağanım olacak” diyerek sözlerini tamamladı.