Sevgililer Günü Yemeği

Sevgililer Günü Yemeği – 14.02.2010

Sevgili Dostlar,
Çoğunluğunu İstanbul KKD ve Asya KKD üyelerinin oluşturduğu ve Sn. Soner Ertuğrul tarafından düzenlenen “Sevgililer Günü Yemeği”ni geniş katılım ile Şile Tekin restorantta gerçekleştirdik.

10 karavan ve araçları ile katılanlarla birlikte yaklaşık 45 kişi Şile Tatil köyü ve 4 Mevsim otelinde bir araya geldi. Kampta kalanlar, Ayşe hanımın özverili yardımları ile restoranta getirildi.

Öncelikle piyanist arkadaşımızın eski parçalardan oluşan nostalji turunun arkasından kızı ile birlikte yine çok güzel parçaları birlikte söyleyerek yemeğe başladık. Arkadan Tevfik bey bize ud ve saz ile eğlenceli dakikalar yaşattı. Tecrübeli karavancılar ve genç karavancılar birlikte oyunlar oynayıp dans ederek gecenin tadını çıkardılar. Gece birçok arkadaşımız hünerlerini sergilerken mikrofonu eline geçirenler, eşlerine bol bol iltifat etmeyi ihmal etmedi.

Fatoş hanımın doğum günü pastası ve Hayati beyin her zaman duymaya alışık olmadığımız güzel sözleri sanırım gecenin sürpriziydi.

Safranbolu’dan fuara katılan Kadıoğlu firması bize yöre hakkında bilgi verip, oralara gidersek yapabileceğimiz etkinlikleri tanıttı.
İlerleyen saatlerde yine Ayşe hanımın yardım severliği sayesinde kampımıza geri döndük. Sabah güzel bir havada, denize karşı kahvaltılarımızı yaptıktan sonra akşam kaldığımız yerden devam ederek Fatma hanım için bir pasta daha kesdik.

Öğlen saatlerinde Erol beyin önerisi ile Akkiraz mevkiindeki bir koya gitmeye karar verdik. Sahilköy’de sucuk ve tavuklarımız alındı. Erol bey gurup önceden gidip ateşi hazırladılar, bizde arkadan onlara yetiştik. Mehmet beyin itina ile hazırladığı sucuklar ateşe konulmaya başlandı. Sucuklarımız hazırlanıncaya kadar dostlarımız akardeon eşliğinde aperatiflerini aldılar, arkadan hafif yağmura rağmen nefis sucuk-ekmek ziyafeti başladı.

Bu arada Erol beyin oğullarının da yer aldığı AKA ekibide bize kısa süre eşlik etti ve motor ve kurtarma araçları ile kısa bir gösteri yaptılar. Bu güzel birlikteliği anılarımıza kaydedip havanın kararmaya başlamasyla gurubumuz geri dönüşe başladı.

Birlikte olmak ve Karavancı olmanın en güzel örneklerinden birini bize yaşatan ve bu organizasyonu gerçekleştiren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Erdal Ötügen