Antalya KKD Döşemealtı Belediye Bşk. Turgay Genç’i ziyaret etti

Sevgili Dostlar,

Antalya KKD Yönetimi bu güzide ilimizde bir kamp yeri oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Dernek Başkanımız Sn. Leyla Özdağ son girişimleri hakkında bizleri bilgilendirmiştir.

Çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyoruz.

Erdal Ötügen

*****************************************

Arkadaşlar,

Sizlerle 15.04.2014 de paylaştığımız Belediye Bşk. ziyaretimiz dün itibariyle hayata geçirilmiştir.

Antalya Kamp Karavan Derneği’nin düzenlemiş olduğu gezilerin yanı sıra ilimizde güvenli kamp yerleri de aramaktayız. Zaman zaman gittiğimiz belediye ziyaretlerine bu hafta Antalya Döşemealtı İlçesi Belediyesi vardı. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in davetlisi olarak kendisini ziyaret ettik.

Konu malum “Kamping alanı”. Daha öncede kendisine bilgi verdiğimiz Belediye Başkanımıza bu sefer tam donanımlı gittik.(Kamp alanı ile ilgili yazılı ve görsel dosya)

Derneğimiz Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Kaya arkadaşımızın ve benimde yurtiçi geziler- Akdeniz topic içerisinde ” Antalya Kamp ve Karavan Derneği buluşmaları ” sayfasında paylaştığımız, hafta sonu üyelerimizle birlikteliklerimizin yanı sıra yine Cengiz Kaya arkadaşımızın bahsettiği gibi küçük adımlarla şehrimizde ihtiyacımız olan Kamp yeri konusu ile de ilgilenmekteyiz. Sizlerle burdan da paylaşmak isterim ki; Döşemealtı Belediye Bşk. turizm yolu üzerinde mevcut Düzlerçamı mesire alanında şimdilik 30/40 karavanlık bir yer ayırmayı, tesisin tuvaletleri, marketi ve mutfakları mevcut olduğu için en kısa zamanda karavancıların ihtiyacı olan atık yerlerini hazırlayacakları ve en önemlisi ücretlendirme konusunda bizim verdiğimiz bilgilerle kendi bünyelerinde prosedür oluşturacakları sözünü verdi.

Düzlerçamı mesire alanı, şehre 15 – 20 km. uzaklıkta, Antalya’dan 3-5 derece daha serin , şehre inen otobüs mevcut, Kepez’den metro bağlantılı bir yer. Yurtdışından gelen karavancılar için de çok uygun bir yer. Yıllık karavanlarını bırakabilecekler ve 24 saat güvenliği var. Şimdilik net olmasa da sizlere bilgi vermek istedim. Daha sonra Belediye Başkanının bu konuda da yapacağı çalışmayı sizlerle paylaşacağım.

Bize vakit ayırarak konuyu büyük bir merakla dinleyip üstüne de bizimle birlikte civardaki kamp alanları görmeye çıkan Turgay Genç beye sonsuz teşekkür ederiz.

Tüm Gezenbilir ve Federasyon ailesi sevgiyle kalın… Biz işimizde gücümüzdeyiz… Geziyoruz da tabiii.

Allah hepimize sağlık versin.

Leyla Özdağ
Antalya KKD YK. Bşk.