HESTOUREX Fuarı 2017

Ulusal Kamp Karavan Federasyonu Yönetimi olarak Antalya da yapılan Hestourex Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’na katıldık.

Antalya Kamp Karavan Derneğimizin organize ettiği, Karavan alternatifi fuarda epeyce ses getirdi.

Şimdiden tüm katılanlara emeği geçenlere sonsuz teşekkürler ediyoruz. Fuara katılan Dış işleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun, “artık Karavan sektörünün de alternatif turizimde yer alması gerektiği”ni söylemesi bizleri çok mutlu etti.

Antalya’da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu; Dışişleri Bakanlığı çatısı altında, Ekonomi, Kültür ve Turizm, Kalkınma, Gençlik ve Spor ile Sağlık bakanlıkları tarafından desteklenen Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nın (HESTOUREX) ANFAŞ Expo Center’daki açılışına katıldı.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de bir ilki, HESTOUREX’i hep birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek, bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve talimatlarıyla Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlıkların desteğiyle düzenlediklerini söyledi.

Türkiye’nin ve Antalya’nın kültür, turizm ve her insanın mutlu olabileceği sağlık hizmeti dahil bütün alanlarda dünyada önde gelen bir ülke olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “Türkiye aldığı turist sayısı bakımından dünyada ilk 7’dedir. Antalyamız da İstanbulumuz da öyle. Biz artık kitlesel turizmin yanında, sağlık, spor her türlü alternatife, yani karavan turizminden, Kadir’in ağaç evlerinden doğa turizmine kadar her türlü turizmi, güzelliklerimizi ve zenginliklerimizi yurt içi ve dışından gelen tüm konuklarımıza sunmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.