UKKF Yönetimi Kahramanmaraş’ta

UKKF Yönetim Kurulu üyelerimiz Cevdet Çelikörs ve Tayfun Dinçay, Kahramanmaraş Belediyesi’nin daveti üzerine şehirde tesis edecekleri karavan parkı ve kampı için tespit çalışması yapmışlardır.

Aşağıdaki raporla yetkililere bilgi verdiler.


RAPOR

Öncelikle gösterdiğiniz misafirperverlik için UKKF adına teşekkür ederiz.

İlk gün Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yapmış olduğu Yalnız Ardıç Kamp yerine gittik.

Güzel bir kamp yeri olmuş, birkaç ay sonra faaliyete geçeceğini belirttiler. 25 karavan konaklayabilecek parseller yapılmış her türlü altyapı mevcut inşaat bitince haber verecekler bizde üyelerimizi bilgilendireceğiz.

Yedi Kuyular kayak merkezine gidildi çok güzel kayak pistleri var bir önceki yere çok yakın olduğu için kamp alanı yapılmasına gerek olmadığını düşünüyoruz. Kapıcam Tabiat Orman Parkı’na gidildi çok güzel bir yer.

Fazla beklenti olmadan ve çok masraf yapmadan ufak bir kamp yeri yapılmasının uygun olduğu görüşündeyiz; zaten tüm orman kamplarında karavan konaklama yeri yapılmasını federasyon olarak istiyoruz.

Şehre yakın Atatürk Parkı’na gittik çok büyük ve güzel bir park. Parkın bir bölümünde şehir içi karavan park yeri ayrılmasının uygun olduğu görüşündeyiz. Çevresi tel çitle çevrilecek gri su gideri ve WC yapılacak en az 10 karavan park yeri olacak Kahramanmaraş I gezmeye gelenler kısa süreli konaklayabilecek.

İkinci gün Kılavuzlu barajı yakınındaki belediyenin alanına gidildi. Kamp İçin çok uygun şehre yakın bilhassa ileride çekme karavan alacak.

Kahramanmaraş de yaşayan kişilerin karavanlarını koyacakları yer olabilir. Sonradan büyütebilme imkanında var tesis yapılması iyi olur.

Yeşilgöz mesire alanına gidildi güzel yer tesis var başka tesislerde yapılıyor, karavanlar için park yeri ayrılırsa iyi olur Kahramanmaraş a Kayseri yönünden gelen karavanlar için uygun park yeri olur.

Boru hattı basınç düşürücü tesisin yanındaki bölgeye yolun kar kaplı olması yüzünden gidilemedi, alana gidiş yolu da bozuk olduğu ve yol yapım çalışması devam ettiği için alan uygun görülmedi.

Başkonuş yaylası gayet güzel yer. Karavan kamp alanı mevcut daha fazla duyurulmalı.

Tesisler tamamlanınca bilgi verirseniz UKKF olarak üyelerimize duyuru yaparız. Tesis girişlerinde şehri tanıtan broşürler görevliler tarafından karavanla konaklayanlara verilirse şehri daha kolay gezebilirler.

Saygılarımızla,

TAYFUN DİNÇAY      CEVDET ÇELİKÖRS