F.I.C.C

Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, F.I.C.C resmi üyesidir.

F.I.C.C, 1933 yılında kurulmuş, kurulduğunda 7 ülkeden 16 Kulüpden oluşmuştu. Bugün sayıları 39 ülkeden 77 Federasyon ve Kulüp’e ulaşmıştır. Ulusal ve uluslararası düzeyde, bünyesindeki teknik komiteleri vasıtasıyla kampçılığı tanıtan, koruyan ve teşvik eden tek güçtür.

Ülkemizde ilk olarak TKKD bu organizasyona üye olmuş ve 1969 dan beri çeşitli faaliyetlerine katılmıştır. Türkiye, 1973 yılında İstanbul (Kilyos) ve 2006 yılında İzmir’de (Gümüldür) F.I.C.C. Rally organizasyonu gerçekleştirmiştir.

2011 Yılı F.I.C.C. Yönetim Kurulu (Concil) toplantısı TKKD’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. TKKD başkanı Sn. Bülent Karaboncuk F.I.C.C. Concil üyesidir.

F.I.C.C, her yıl bir yada birden fazla yörede, adayların önceden ev sahipliği için onaylandığı, Rally adını verdikleri, kampçı ve karavancıların bir araya gelerek tanışmak, kaynaşmak ve kültürlerini paylaşmak için yaptıkları birliktelik etkinliği düzenlemektedir. Bu etkinliklerde genellikle ülkeler kendi milli kıyafetleri, bayrakları ve flamaları ile birlikte açılış seraomomisi düzenlemekte ve müzik eşliği ile kendilerini tanıtmaktadırlar. Yine bu etkinlik kapsamında kişiler kendi aralarında küçük çapta hediye, bayrak, rozet gibi hatıra eşyalarını birbirlerine vermekteler.

Rally süresince her ülke kendi ülke kültür ve yiyeceklerini tanıtmak maksadıyla “gün” düzenlemekte ve kendilerini yakından tanıtma fırsatını bulmaktadır.

Rally’lere sadece F.I.C.C. üyeleri katılabilmekte, bu katılım organizasyonu yapan ülkenin belirleyeceği bir tutarı ödemek zorundadır.