KARAVAN KAMUOYUNUN DİKKATİNE

0
293

Değerli karavancılar;
07 Şubat 2023 tarihinde Federasyona üye olan ve 18 Şubat 2023 tarihinde Olağan Genel Kurulumuzda 6 adet delegesiyle katılan, Canlar Kamp ve Karavan Derneği uzun zamandır aidiyetinde olduğu Federasyonumuz hakkında itibarını zedeleyecek şekilde yazılarını ve ilaveten Canlar KKD delegelerinin de oylarının katkılarıyla seçilen Yönetim Kurulu Başkanımız Leyla ÖZDAĞ hanımefendi hakkında Sivil Toplum Kuruluşları kurallarına uymayan itibarsızlaştırma, kişilik haklarına saldırarak, kamuoyunda onun şahsını küçük düşürecek şekildeki yazılarını, Canlar KKD’ne üye olan bir ismin sahip olduğu interaktif mecmuaya demeç vererek, sosyal medya hesabında paylaşarak yaptığı tespitimizle, Tüzüğümüz gereği yine Canlar KKD üyesi olan aynı zamanda UKKF Denetim Kurulu üyesi Nevzat SEZGİN aracılığıyla uyarıda bulunduk. Bu konuda bekledik ve sonuç alamadık. Bahsettiğimiz şekilde röportajlar ve sosyal medya paylaşımları devam edince Yönetim kurulumuz bu konu ile ilgili toplanarak, yaptığı toplantı neticesinde yönetim Kurulunun tamamının onayı ile oybirliği ile Canlar Kamp ve Karavan Derneğinin üyeliğinin sonlandırılması kararına varılmıştır.
Sivil Toplum Kuruluşlarının sahipleri yoktur. Başkanlar ve Yönetim Denetim kurulları ve Tüzükleri gereği belirtilen aralıklarla seçilir ve görevlerini sahip oldukları Tüzükleri gereği yaparlar ve her karar kayıt altındadır. Denetlenmeleri de İç İşleri Bakanlığı Valilik ve İl Müdürlükleri tarafından yapılır. Kimsenin de tasarrufunda değildir.
Yönetimimiz çalışmalarına devam etmektedir. En yakın zamanda yaptıklarının envanterini çıkararak, siz değerli karavancı üyelerimiz ve dostlarımızla tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak ve buna ilaveten 2024 vizyonunu ve hedeflerini de sizlerle paylaşılacaktır.
Dileğimiz her şehirde bir dernek ile Federasyonumuzu daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sorunlarımızı daha çok üye ile çözüm bulmaktır.
Sevgiyle sağlıkla Doğada kalın kıymetli karavan dostları.

Mert BAYKAL
UKKF Başkan Yardımcısı

Murat SOYGÜLLÜCÜ
UKKF Genel Sekreteri

Erhan DÖNMEZ
UKKF Ynt.Krl.Saymanı

Mert OKKAĞLU
UKKF Yön.Krl. Üyesi

Turan YÜCEL
UKKF Yön.Krl. Üyesi

Serdal ACAR
UKKF Yön.Krl. Üyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz